Саудівська Аравія рекордно збільшила імпорт російського дизпалива, експортуючи власне до Європи

паливо,аравія,саудівська

Саудівська Аравія у першій декаді березня 2023 року імпортувала майже 2,5 млн барелів російського дизельного палива, що є максимальним обсягом за останні шість років.

Об этом сообщает Компромат СНГ


Як пише Bloomberg із посиланням на дані аналітичної компанії Kpler, Саудівська Аравія, найбільший глобальний експортер сирої нафти, імпортує рекордні обсяги російського дизпалива попри те, що має значні запаси власного як великий експортер нафтопродуктів, передають Порти України.

При цьому країна продовжує постачати величезні обсяги дизпалива до Європи, що на папері виглядає як потенційно прибутковий крок.

Хоча точні показники саудівського імпорту та експорту дизпалива встановити складно, трейдери потенційно можуть отримувати прибуток, фактично купуючи російське дизпаливо і продаючи його в Європу за вищою ціною. Схожа картина спостерігається в Туреччині, яка різко збільшила імпорт російського дизпалива за останні місяці, одночасно експортуючи великий обсяг цього товару до ЄС.

Росія змушена шукати нові ринки збуту після набуття чинності ембарго Євросоюзу на російські нафтопродукти 5 лютого 2023 року. Останнім часом країна збільшила експорт свого дизпалива до Бразилії, Марокко, Туреччини та Тунісу, а також зберігає великі обсяги в плавучих сховищах.

Источник: Russian Post