Момент істини. Країни НАТО мають визначитися з обороною східного флангу вже влітку - Politico

Читать на русском

Момент істини. Країни НАТО мають визначитися з обороною східного флангу вже влітку — Politico
Момент істини. Країни НАТО мають визначитися з обороною східного флангу вже влітку — Politico

Для НАТО настане момент істини цього літа, на саміті у Вільнюсі. Там вирішиться, чи зможуть країни Альянсу різко посилити витрати на оборону та виставити більше солдатів на свій східний фланг.

Об этом сообщает Компромат

Про це пише газета Politico.

За даними ЗМІ, існує ризик того, що не всі союзники з НАТО виконають свої обіцянки зробити свій внесок у нові плани Альянсу — у тому числі щодо постачання України.

Воєначальники НАТО вважають, що для забезпечення роботи нової моделі безпеки від Альянсу потрібно виставити до 300 000 військовослужбовців. І поки що питання, чи захочуть члени блоку нарощувати особовий склад армій.

Друге питання – витрати на оборону. У 2014 році лідери Альянсу зобов’язалися протягом десяти років витрачати на оборону 2% ВВП. На саміті у Вільнюсі у липні лідери мають визначитися з новою метою. І тепер "двох відсотків буде недостатньо", заявив високопоставлений співрозмовник.

Ці гроші потрібні насамперед на поповнення арсеналів Альянсу, які виявилися спустошені війною в Україні. Але не всі країни готові нарощувати інвестиції. Наприклад, Німеччина, яка з широко розрекламованого військового фонду в 100 мільярдів євро досі не витратила ні цента, втопивши це питання в тривалих дебатах.

Тому майбутній саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня, вже називають "стрес-тестом" для Альянсу.

У НАТО повинні різко збільшити витрати на оборону

Источник: Политика и экономика